Anmeldelser Amass

5
Mikkel Frimer-Rasmussen
+5
En af København bedste restauranter! Megen vægt på hjemmedyrkede grønsager i menuen og det fungerer fremragende. Hvis man har lyst til at prøve fermenterede råvarer er her et fremragende sted at starte. De kører med mange naturvine, som generelt passer godt til maden. Hvis du har råd, så tag den store menu (ni serveringer med vin). Det er en oplevelse. Tjenerne er unge og taler som regel engelsk. De er meget høflige.
5
Anne D Nielsen
+5
Super fedt sted. Bordene står ikke for tæt. Servicen var i top. Maden var virkelig god. Deres madbrød var sindssygt lækkert. Jeg er nok lidt konservativ, men savnede lidt kød på menuen. Det er dog bare min personlige holdning og jeg anerkender, at der virkelig var lagt noget arbejde og tanke i at sammensætte menuen. Virkelig dejlig vin også! Helt klart et besøg værd!
5
Hubert Freynhofer
+5
God betjening og en velsmagende menu
4
Nadja Houmøller
+4
Fantastisk mad! Vinmenuen var dog lidt for eventyrlysten til min smag.
5
Niels Thomsen
+5
Bedste måltid jeg nogensinde har fået! Helt fabelagtig mad i rare omgivelser, serveret med passion. Min eneste klage er musikken, som jeg fandt for høj og for gennemtrængende. I mine øjne et helt forkert valg af musik.
5
Bonnie Hansen
+5
En af de bedste oplevelse indenfor restaurant besøg! Maden var exceptional lækker, samt var kundebetjeningen virkelig behageligt og god, de var venlige og sørgede for vi ikke manglede noget. En restaurant som skal prøves!
Clicca per espandere