Anmeldelser Damindra

4
Harro Hallmann
+4
Fin omakase lunch til fair pris. Altsammen friske råvarer, masser af velsmag og rigeligt med mad, kunne savne lidt mere præcision og rafinesse.
5
Henrik Bang
+5
Damindra er bare fantastisk. Hvis du kan lide det japanske køkken er et besøg hos Damindra et must. Det må simpelthen være Danmarks bedste Japanske restaurant. Maden er veltilberedt, smukt præsenteret, kyndigt serveret og præsenteret, og så smager den fantastisk. Hos Damindra har jeg fået madoplevelser som var fuldt på højde med hvad jeg har fået på rejse til Tokyo. Der er kælet for alle detaljerne hos Damindra. Det er lige fra de fantastiske blomsteropsatser, til glas og tallerkener der er produceret specielt til Damindra. Det kan varmt anbefales at bede ejeren Damindra om at sammensætte en spændende menu til jer, og så give ham et budget pr. person at arbejde med. Velbekomme.
5
Sussie Hansen
+5
Hvirkelig en god oplevelse, med masser af smagsindtryk ❤️ Fik smagt østers som var rigtig lækker, har ellers aldrig ville spise det, efter dårlig oplevelse. Prøvede smagnings menuen, kan kun anbefale det. Betjeningen var super og meget opmærksomme.
5
Christian Sørensen
+5
Take away d 19/2-22. Fantastisk sushi. Helt sikkert noget som jeg kan anbefale alle sushi-elskere. Bedste take away jeg har prøvet i København.
5
Charlotte Kjærgård
+5
Bedre madoplevelse findes ikke. Ganske enkelt gennemført og genialt.
5
August Tambour Petersen
+5
Den bedste japanske restaurant i hele København. Absolut fantastisk service med en sushimenu er der tager benene væk under en. Smagseksplosion efter smageksplosion køres ud mens bragene dulmes af vidunderlig te eller sake. Deres græskar cheesecake er den bedste dessert jeg nogensinde har fået. Hvis jeg kunne give 6/5 ville jeg 😊
5
Magnus Philip Ritzau
+5
Damindra er en perle ⭐️ Fantastiske smagsoplevelser og Damindra himself er indbegrebet af karma. Gå ikke glip af hans ingefær cocktail og glæd jer til tampura rullen. Tak for en dejlig aften 🙏
Clicca per espandere